Cztery medale judoczek Dragona Wejherowo

W niedzielę (30.11.2014) odbyła się kolejna edycja tradycyjnego Turnieju Mikołajkowego rozgrywanego pod nową nazwą „To My Gdańskie Lwy – Turniej Dzieci w Judo i Małym Judo”. Młodzi adepci Judo rywalizowali na macie w Hali Widowiskowo-sportowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Zawody przyciągnęły na start 595 młodych Judoczek i Judoków z roczników 2001-2008. Warto zaznaczyć, iż w zawodach udział wzięła ponad 80 osobowa reprezentacja Rosji!

W turnieju brała również udział reprezentacja szkółki Judo DRAGON WEJHEROWO. Najlepiej z szóstki zawodniczek poradziła sobie Agata Syska która tym razem wygrała wszystkie swoje walki przed czasem i stanęła na najwyższym stopniu podium w kategorii wagowej do 32 kg. W najlżejszej kategorii wagowej do 19 kg po raz pierwszy wystartowała jej młodsza siostra Zuzanna Syska, która podobnie jak Agata wywalczyła złoty medal w swojej kategorii wiekowej. Dwa kolejne medale na tych zawodach wywalczyły Julia Sadowska i Marta Patok. Julia po bardzo dobrych walkach nie zdołała pokonać w półfinale zawodniczki Floty Gdynia i ostatecznie zajęła 3 miejsce kat. wagowej do 32 kg. W podobny sposób swój start w turnieju zakończyła Marta która walczyła w kat. wagowej do 43 kg. Bardzo dobry start zanotowała Amelia Witczak, która nieznacznie przegrała walkę o brązowy medal i ostatecznie uplasowała się na 5 miejscu w kat. Wagowej do 40 kg. Swój pierwszy start w zawodach zanotowała Laura Chruścik, która jednak nie zdołała się przebić do strefy medalowej kat wagowej do 23 kg i została sklasyfikowana na miejscach 9-12.

Wszystkim startującym bez względu na wynik należą się WIELKIE GRATULACJE!!!!